This is alternative content.

dzisiaj jest: 1 lutego 2023. imieniny: Brigida, Iga, Ignacy
flaga Polski 

This is alternative content.

Projekt "Teraźniejszość dla Przyszłości"
MOKRE WSPOMNIENIE LATA I GORĄCY POCZĄTEK JESIENI
Koniec akcji "Wakacje bez uzależnień" i początek projektu "Teraźniejszość dla Przyszłości"

Pod koniec sierpnia dobiegł końca program Wakacje bez uzależnień, przygotowany wspólnie z  nauczycielami przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W okresie od 5 lipca do 25 sierpnia uczniowie gimnazjum mogli nauczyć się pływać  podczas intensywnego kursu, zorganizowanego w obiektach krytej pływalni NEPTUN  w Ożarowie. Nauczyciele zapewnili im bezpłatną opiekę podczas przewozów i zajęć, a gmina pokryła koszty wynajęcia autobusu i zapłaciła za instruktorów , którzy w wakacyjne wtorki i czwartki prowadzili 45 minutowe zajęcia szkoleniowe. Podczas nich można było się nauczyć pływać i przygotować do egzaminu na kartę pływacką.

W sumie z tej formy letniego wypoczynku skorzystało 45 dzieci. Kurs zakończył pokaz szkoleniowy ratownictwa wodnego

i egzamin na kartę pływacką. Przystąpiło do niego 20 uczniów  i wszyscy z nich zdali ten bardzo trudny egzamin.

Karty pływackie wręczył im 1 września  burmistrz T. Siwek podczas uroczystości inauguracji nowego roku szkolnego 2011/2012.

Dodatkowo, w czasie tegorocznych wakacji, zorganizowano również ogólnodostępne zajęcia sportowe. W 10 treningach doskonalących umiejętności z zakresu piłki ręcznej uczestniczyło 37 osób ( średnia frekwencja 92%) , a w 34 dwugodzinnych treningach piłki nożnej w okresie od 27 czerwca do 31.08.2011 r. wzięło udział ok. 35 osób. Gmina Zawichost sfinansowała w całości wynagrodzenia trenerów i koszty dowozów na treningi.

Realizacja tegorocznego programu Wakacje bez uzależnień została w całości sfinansowana ze środków Gminy Zawichost, przeznaczonych na profilaktykę alkoholową. 

Nie jest to jedyny program, który będzie realizowany jeszcze w tym roku, bowiem z  inicjatywy nauczycieli z Zespołu Szkół w Zawichoście i przy wsparciu Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych jeszcze przed wakacjami przygotowano projekt rozwoju przedsiębiorczości Teraźniejszość dla przyszłości, który został przez szkołę zgłoszony do programu grantowego Bank Dziecięcych Uśmiechów Fundacji Banku Zachodniego WBK.  Projekt uzyskał jedno z najwyższych  dofinansowań  w wysokości  6 tys. zł., spośród 73 projektów wybranych do realizacji przez Fundację. Podczas jego realizacji w trakcie nowego roku szkolnego, w sposób niekonwencjonalny    i nowatorski przedstawione zostaną grupie 45 uczniów w wieku od 13 do 17 lat zagadnienia wprowadzające w podstawy ekonomii i marketingu. Wiedza teoretyczna poparta będzie zaprezentowaniem osiągnięć i sukcesów przedsiębiorców, pochodzących z najbliższego regionu. Oprócz tych zajęć zorganizowane zostaną spotkania wyjazdowe z ludźmi, którzy dzięki ciężkiej pracy odnieśli znaczący sukces zawodowy na arenie lokalnej, regionalnej, krajowej i międzynarodowej.

Do dnia dzisiejszego młodzież z Zespołu Szkół w Zawichoście była już na planie zdjęciowym filmu  Ojciec Mateusz

 i poznała pracę ekipy filmowej, kręcącej ten serial.

Spotkała się również w kinie Starówka w Sandomierzu z  serialowymi policjantami: Michałem Pielą, Piotrem Polkiem i Rafałem Cieszyńskim, którzy odpowiedzieli na całą serię bardzo precyzyjnych pytań, zadanych przez naszą młodzież.

Aktorzy wspólnie napisali receptę na zrobienie kariery: „Pierwsze jest marzenie, potem podjęcie próby jego realizacji, ciężka praca, pasja  i czytanie książek. I to co najważniejsze nigdy nie należy sprzedawać się za wszelką cenę i zapominać o tym kim się jest naprawdę i poświęcać dla kariery własną rodzinę.

To było bardzo interesujące spotkanie, nie tylko dla naszej młodzieży, ale i dla szeregu osób dorosłych, które w nim uczestniczyły. 

Kolejne spotkanie już 18 października w Warszawie. Podczas niego młodzież pozna pracę oddziału MultiBanku z grupy bankowej BRE, który zajął I miejsce w kraju w rankingu Przyjazny Bank „Newsweeka” oraz spotka się z Cezarym Stypułkowskim prezesem BRE Banku i jednym z najlepszych menadżerów w Polsce. Spotka się również z przewodniczącym Rady Nadzorczej BRE Banku w Warszawie – Maciejem Leśnym, byłym Podsekretarzem Stanu w Ministerstwach: Współpracy Gospodarczej z Zagranicą, Gospodarki i Infrastruktury, a ostatnio w  Ministerstwie Infrastruktury.

Dodatkową atrakcją tego wyjazdu będzie spotkanie w warszawskim hotelu MARRIOTT,  z urodzonym w Zawichoście Adamem Kwiecińskim, który pracuje tam jako kucharz. Przy tej okazji młodzież pozna również „od zaplecza” funkcjonowanie tak prestiżowego  i ogromnego hotelu.

Na listopad zaplanowano wstępnie spotkanie z zawodnikami KS VIVE Targi Kielce,   a na 15 grudnia uzgodniono już spotkanie z Biskupem Diecezji Sandomierskiej - Biskupem dr. Krzysztofem Nitkiewiczem.

opracował: G. Połeć

fot. do artykułu i galerii R. Gradziński, E. Stępień i A. Libor

 

 ZAPRASZAMY DO PRZEGLĄDANIA ZDJĘĆ W GALERII SERWISU>>>