This is alternative content.

dzisiaj jest: 2 lutego 2023. imieniny: Maria, Mirosław, Joanna
flaga Polski 

This is alternative content.

Spotkania zawichojskiej młodzieży
MENADŻEROWIE, GENERAŁ I KUCHARZ
Niecodzienne spotkania zawichojskiej młodzieży

   Świat bankowości i ekskluzywnych apartamentów otworzył się  przed nami 18.10.2011 r. Wówczas w ramach kolejnego wyjazdu wzięliśmy udział w spotkaniu z prezesem BRE Banku - Cezarym Stypułkowskim oraz przewodniczącym Rady Nadzorczej - Maciejem Leśnym. Spotkaliśmy się również w jednym z najbardziej luksusowych hoteli w Europie z pracującym w nim Adamem Kwiecińskim - mieszkańcem Zawichostu, który zapoznał nas od kuchni z funkcjonowaniem hotelu Marriott.   

Zaplanowane spotkania rozpoczęła wizyta w MultiBanku,

gdzie uczniowie zostali wprowadzeni w tajniki jego pracy. Następnie odbyło się spotkanie w mBanku.

Tam jeden z pracowników chętnie odpowiadał na wszystkie pytania dotyczące pracy w tej instytucji. Jednak najbardziej oczekiwanym punktem dnia było spotkanie z władzami banku, niespodzianką była natomiast obecność generała wywiadu Henryka Jasika.

Historie  i wspomnienia, którymi zechcieli się podzielić były niezwykle pouczające, skłaniające do refleksji, a momentami mrożące krew w żyłach. Nie zabrakło oczywiście wielu zabawnych anegdot. Podkreślali wagę i znaczenie pracowitości, wytrwałości oraz niezłomnego dążenia do wyznaczonych celów.

Opuściliśmy siedzibę BRE Banku bogatsi o nową i cenną wiedzę. Ale przed nami była jeszcze fascynująca wizyta w hotelu Marriott.

Oprowadzono nas tam po najbardziej ekskluzywnych miejscach. Byliśmy zachwyceni i dlatego jeszcze długo będziemy wspominać ten niecodzienny wyjazd do Warszawy. 

                                                 Magdalena Witkowska i Piotr Żak

                                                 uczniowie kl. II LO w Zawichoście