This is alternative content.

dzisiaj jest: 2 lutego 2023. imieniny: Maria, Mirosław, Joanna
flaga Polski 

This is alternative content.

Sprawdzian szóstoklasistów
LICZBY MÓWIĄ SAME ZA SIEBIE Świetny wynik SP w Zawichoście

W piątek, 30 maja każdy szóstoklasista poznał swój indywidualny wynik sprawdzianu, który odbył się 1 kwietnia tego roku.

 

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała też wyniki krajowe, a poszczególne komisje wyniki wojewódzkie. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Zawichojskiej w Zawichoście ze swoją średnią: 27,19 punktów na 40 możliwych, uzyskali wynik o 1,37 procent lepszy od średniej kraju - 25,82 punktów, 1,36 procent lepszy od średniej dla województwa - 25,83 i aż o 3,33 lepszy od średniej dla powiatu sandomierskiego -23,86.

 

Jest to niewątpliwie rezultat trudnej, ale i przynoszącej efekty pracy, zarówno nauczycieli jak i uczniów z naszej szkoły. Nasi uczniowie najlepiej poradzili sobie z zadaniami sprawdzającymi: Czytanie w 79%, Korzystanie z informacji i Rozumowanie – w 74 %. Za rok będzie trudniej. Sprawdzian szóstoklasisty będzie wyglądał inaczej, bowiem dojdzie do niego obowiązkowy test z języków obcych.

Gratulujemy naszym uczniom.

dyr A. Strugalska 

Do gratulacji i my się dołączamy, a dla pełnej informacji podajemy również, że Szkoła Podstawowa w Czyżowie uzyskała 19,75 punktów, a SP działająca przy Ośrodku Szkolno – Wychowawczym - 15,71 punktów.

W sumie Gmina Zawichost ( bez szkoły przy Ośrodku Szkolno – Wychowawczym, dla którego organem założycielskim jest Powiat Sandomierski) zajęła 6 miejsce w powiecie. Za nami znalazły się gminy Koprzywnica (22,10) , Klimontów (20,78) i Wliczyce ze średnią 19,81.W Ożarowie uczniowie uzyskali średnio 24,42 punkty, a w Annopolu 21,20.

W tej sytuacji uzyskany przez naszych uczniów wynik, należy zaliczyć do dobrych, bowiem był on tylko o 1,63 punktów niższy od średniej Sandomierza, który zajął pierwsze miejsce w powiecie z wynikiem 25,6 punktów. Poza tym w naszej gminie test pisało tylko 37 uczniów, a na przykład w Sandomierzu 209, Ożarowie 119, Annopolu 94, a przy małej liczbie uczniów bardzo trudno udaje się osiągnąć wysoką średnią. 

 

G. Połeć